Vajinismus Tedavisinde Erkeğin Rolü Nedir?

Vajinismus Tedavisinde Erkeğin Rolü Nedir?

Cinsel birleşmenin önünde en büyük engellerden birisi olan vajinimus, cinsel sorunlar söz konusu olduğunda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Çiftler için vajinimus sorununun varlığı içinden çıkılamaz bir hal almaktadır. Bundan dolayı da vajinimus tedavisi mutlaka yapılmak durumundadır. Elbette ki vajinimus sorunu kadınlarda karşılaşılan bir sorundur. Ancak bu sorun erkeği de doğrudan etkiler. Bundan dolayı söz konusu sorunun tedavisinde erkekler de üzerine düşeni yapmak durumundadır. Peki, vajinismus tedavisinde erkeğin rolü nedir? İşte bu soruya dair merak edilen tüm ayrıntılar!

Elbette ki vajinimus sorunun varlığı cinsel birleşmeyi imkansız bir hale getirir. Esasında bu tür sorunlar her zaman çift problemi olarak görülmektedir. Yani vajinismus sorunu her ne kadar kadınlarda görülen bir cinsel sorun olsa da erkekleri de etkiler. Zira çiftlerin cinsel birliktelik yaşamalarına bu tür rahatsızlıklar doğrudan olumsuz yönde etki eder. Bundan dolayı da cinsel sorunların tedavisinde erkeklerinde üzerine düşen birtakım sorumluluklar mevcuttur. Ancak erkeklerin de tedavi sürecine dahil olmasıyla vajinismus tedavisi çok daha etkili bir düzeyde sonuç verir.

Vajinismus Tedavisinde Erkeğin Rolü Nedir?

Vajinismus Tedavisinde Erkeğin Rolü Neden Önemlidir?

Vajinismus kesinlikle bir çift problemi olarak tanımlanmaktadır. Bu tanım vajinismus sorunun hem kadınların hem de erkeklerin sorululuk üstleneceği bir süreçte tedavi edilmek durumundadır. Vajinismus tedavisinde erkek eş desteği son derece önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Etkili bir eş desteği sayesinde bu sorunun pratik bir şekilde tedavi edilmesi de mümkün hale gelmektedir. Vajinismus sorunun varlığı her şeyden önce psikolojik temelli bir sorundur. Dolayısıyla bu tür sorunların tedavisinde erkeklerin partnerine hassas bir şekilde yakınlaşması şarttır.

Vajinismus tedavisinde erkeğin rolü nedir? Vajinismus sorunu korku temelli gelişen bir cinsel sorundur. Yine farklı psikolojik sorunlardan kaynaklanan vajinismus problemi, çiftlerin birlikte çözüm aramak durumunda oldukları bir problemdir. Erkekler bu tür sorunların tedavisi noktasında eşlerine psikolojik bir destek sunmak durumundadır. Yine empati kurmak noktasında da erkeklerin sorumluluk üstlenmeleri de şarttır. Ancak bu sayede vajinismus sorunun etkili bir düzeyde ve kalıcı bir şekilde tedavi edilmesi de mümkün olmaktadır.

Bir yorum bırak.

Call Now Button