Vajinismus Eşleri Neler Hisseder

Vajinismus Eşleri Neler Hisseder

Vajinismus sıklıkla karşılaşılan cinsel işlev bozukluklarından birisidir. Bundan dolayı da kaliteli bir cinsel hayatın devamı açısından Vajinismus sorunun tedavi edilmesi de şarttır! Vajinismus özellikle çiftleri doğrudan etkiler! Çünkü bu tür sorunlar beraberinde duygusal sarsıntıları da getirir! Peki, Vajinismus eşleri nasıl hisseder? İşte detaylar!

Vajinismus eşleri ilişkide neler hisseder? Kadınlarda karşılaşılan önemli bir cinsel sorun olan Vajinismus, eşlerde hem duygusal hem de psikolojik sorunlara neden olur. Çiftler ilişkiye başladıklarında her şey başlangıçta normaldir. Ön sevişmede de herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Ancak bir şekilde birleşme anı geldiğinde Vajinismus kendisini hissettirmeye başlar!

Vajinismus kaynaklı olarak birleşme anıyla birlikte vajina bölgesi tamamıyla kapalıymış gibi kalır. Bundan dolayı da erkek partner sanki duvara çarpıyormuş gibi hisseder. Bu da doğal olarak cinsel birleşmeyi imkansız hale getirir. Esasında bu türden sorunların tedavisi basit şeylerle yapılamaz. Bundan dolayı da Vajinismus sorunlarının tedavi edilmesi için mutlaka bir uzmandan destek almak şarttır! Ancak bu sayede etkili bir düzeyde bu tarz sorunların da tedavi edilmesi mümkün olur.

Vajinismus Eşleri Neler Hisseder

Vajinismus Erkeği Nasıl Etkilemektedir?

Elbette ki Vajinismus erkeği de olumsuz olarak etkileyen bir cinsel problemdir. Bu tür sorunlar yaşayan kadınların partnerleri kimi zaman anksiyete sorunu da yaşayabilir. Hatta böyle durumlarda erkeğin tedirginlik yaşaması onun performansını da olumsuz yönde etkiler. Esasında Vajinismus sorunu devam ettiğinde erkeklerde de ilerleyen süreçte sertleşme konusunda problemler ortaya çıkabilir.

Yine kimi zaman erkeklerde erken boşalma sorunun yaşanması da söz konusu olur. Görüldüğü üzere Vajinismus sadece kadınları değil, erkekleri de olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Bundan dolayı da mutlaka bu tür cinsel sorunların etkili bir düzeyde tedavi edilmesi de şarttır! Ancak bu sayede nitelikli bir cinsel hayatın devam etmesi de mümkün hale gelir!

Vajinismus eşleri nasıl hisseder? Bütün bu bilgiler ışığında Vajinismus sorununun etkili bir cinsel sorun olduğunu ifade etmek mümkündür. Vajinismus kadınları etkilediği kadar erkekler de etkileyen bir rahatsızlık türüdür. Dolayısıyla Vajinismusun eşleri son derece olumsuz olarak etkilediğini ifade etmek de mümkün olur!

Bir yorum bırak.

Call Now Button