Kadınlar İçin Cinsel Terapi

Kadınlar İçin Cinsel Terapi

Erkeklerle kadınlar cinsellik konusunda birbirlerinden oldukça farklıdır. Durum böyle olunca kadınlar için cinsel terapi de kendine özgü birtakım farklı özellikleri kapsamaktadır. Esasında erkeklerde cinsellik yatak odasında başlar. Ancak kadınlar ise durum bambaşkadır. Zira kadınlarda cinselliğin yatak odasının da dışında başladığı bilinmektedir. Dolayısıyla kadınlar için yapılacak olan cinsel terapilerin de çok daha kapsamlı yapılması gerekmektedir. Tam da bu noktada kadın ve erkeklerin cinsellik noktasında birbirlerinden tamamıyla farklı olduklarını da rahatlıkla ifade etmek mümkündür!

Bir kadının cinsel hayatı söz konusu olduğunda partneriyle duygusal ilişkisinin nasıl olduğu, kendini çekici hissedip hissetmediği ve günlük hayatta duygusal sorunlar yaşayıp yaşamadığıyla doğrudan ilgilidir. Bu durumun açacak olursak; bir erkek tartışma yaşadığı günün akşamı partneriyle cinsel bir ilişki yaşayabilir. Ancak bu durum kadınlar açısından mümkün değildir. Erkekler böyle durumlarda yaşanılan sorunları hiç yokmuş gibi kabul edebilirler. Ancak kadınlarda durum biraz daha karmaşıktır. Bundan dolayı da kadınlarda cinsel terapinin de kendine özgü özellikleri barındırdığını ifade etmek mümkündür!

Kadınlar İçin Cinsel Terapi

Kadınlarda Hangi Durumlarda Cinsel Terapi Alınmalıdır?

Günümüz koşullarında kadınlarda cinsel terapi söz konusu olduğunda karşımıza profesyonel hizmetler çıkar. Bundan dolayı kadınlar cinsel terapi almanın beraberinde çok önemli kazanımları da getirdiğini ifade etmek mümkün olur. Peki, kadınlarda hangi durumlarda cinsel terapi alınmalıdır? İşte detaylar:

  • Cinsel yönden bir isteksizliğin yaşanması
  • Cinsel ilişki sırasında yalanılan acı problemi
  • Aldatılma sonrasında ortaya çıkan depresyon hali
  • Cinselliğe bağlı olarak gelişen çeşitli travma durumları
  • Doğum sonrasında yaşanılan depresyona bağlı cinsel sorunlar
  • Orgazm olamama durumu ya da tahrik olamama sorunu gibi durumlar

Kadınlar İçin Cinsel Terapi Nasıl Olmalıdır?

Şayet kadınlarda cinsel sorunlar ortaya çıkmışsa bu sorunun giderilmesi için cinsel terapi almak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkar! Kadınlar için cinsel terapi sürecinin profesyonel bir süreç olduğunu ifade etmek de mümkündür. Tam da bu noktada terapi sırasında uzman terapistin mutlaka soru cevap tekniği kullanarak; sorunun kaynağını tespit etmesi oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki cinsel terapide sorunun kaynağının isabetli bir şekilde tespit edilmesi demek; bu sorunun üstesinden geliyor olmanın da anlamına gelir!

Bir yorum bırak.

Call Now Button