Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık

Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık

Son zamanlarda evlilik öncesi cinsel danışmanlık hizmetlerinin etkili bir düzeyde gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Esasında bu durum cinsel danışmanlık hizmetleri konusunda etkili bir bilinçlenme çalışmasının yürütülmesinden de kaynaklanmaktadır. Zira sorunsuz bir evlilik hayatı için evlilik öncesinde cinsel danışmanlık hizmeti almak da şarttır! Evlilik iki insanı bir araya getiren ve yaşamlarını birlikte geçirme sözü vermelerini sağlayan kutsal bir bağdır. Ve çoğunlukla bu bağın sağlamlığı cinselliğe dayandırılır.

Cinsellik günümüz toplumunda tabu halini almıştır. Konuşulması yasaklı konular arasında yer alsa da evlilikte oldukça belirleyici bir kriterdir. İşte bu kriterin sağlanması çiftler arsında uyuma dayalı olmakla birlikte bu konuda danışmanlık almak ile de desteklenmelidir. Peki, bu danışmanlık ne zaman alınmalıdır? İşte bu soruya birçok uzman evlilik öncesi demekle birlikte bunun önemini de vurguluyorlar. O halde bu konuyu açıklamak faydalı olacaktır. Evlilik öncesi cinsel danışmanlık nedir sorusunu cevaplayacağız.

Cinsel Danışmanlık Nedir?

Bu danışmanlık türü 1960’lı yıllarda yapılan araştırmalarla ortaya çıkmış bir alandır. Öyle ki; insanın temel ihtiyaçları arasında yer alan üreme ihtiyacını araştırmaktadır. Bu danışmanlık türü cinsel sorunlara dair eğitim almış kişiler tarafından verilmektedir.

Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık

Çoğunlukla bu kişiler psikoloji alanından seçilen insanlardan oluşurken, bazı zamanlarda yalnızca sertifika alan kişilerden oluşmaktadır. Verilen hizmetlerin içinde de doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi ve inançların yeniden yapılandırılması bulunmaktadır. Bu danışmanlık hizmetleri çiftler tarafından üzeri örtülmesi gereken bir aıp olarak değil, gelişime atılan bir adım olarak karşılanmalıdır.

Evlilik ve Cinsel Danışmanlık Hizmetleri

Evlilik öncesi cinsel danışmanlık alan çiftlerin evlilik süresi boyunca oldukça mutlu oldukları ve anlaşabildikleri gözlemlenmiştir. Danışmanlık hizmeti kişilerin arasından tabuların ve hurafelerin çekilmesini sağlayarak daha mutlu ve daha huzurlu bir ilişki yaşamalarını kolaylaştırır.

Danışmanlığın süresi soruna ve sorunun altında yatan sebebe bağlı olarak değişmektedir. Bu değişim ücrete de yansımaktadır elbette. Fakat yine de bu ücret kişilerin kaldıramayacağı boyutlara ulaşmamaktadır. Bu fiyatlar çoğu kişinin göze alabileceği miktarlardadır çünkü birçok kişi mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatını oldukça yüklü bir servete değişmeyi yeğlemektedir.

Bir yorum bırak.

Call Now Button