Cinsel Terapi: Bireylerin ve çiftlerin daha sağlıklı ve doyum alacakları bir cinsel yaşama kavuşması için kullanılan etkili bir terapi modelidir.
Doyurucu bir cinsel yaşama sahip olmak insanın kendi elindedir. Sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam için öncelikle cinsellikle ilgili ön yargı ve saplantıları aşmak gerekmektedir. Cinsel Terapi de tam bu noktada bireylere yardımcı olmayı amaçlayan psikolojik bir sağaltım yöntemidir.

Cinsel Terapi Nedir?
Cinsel terapi, tedavisi ortalama 8 hafta süren rahatsızlıklar olarak kabul edilen cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir psikoterapi yöntemidir.
Cinsel işlev bozukluklarından dolayı bozulan ruhsal dengeyi sağlamak cinsel terapinin temel amaçlarından biridir.
Cinsel terapi sürecindeki diğer amaçları şöyle sıralayabiliriz ; Cinsel sorun yaşayan kişilere yeniden cinsel eğitim vermek, iletişimi arttırarak düşünce ve duygu alışverişi kurmak, bireylerin ve çiftlerin kendilerini tanımalarını sağlayarak uyumu arttırmak, cinsel çatışmaları ortadan kaldırmak, bu çatışmalardan kaynaklanan kaygı ve gerginlikleri azaltmak, çiftler ve bireyler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere “cinsel terapi” diyebiliriz. Danışan ya da terapist arasında karşılıklı ilişki ve iletişimi kullanarak bir takım uygulamalarla cinsel yaşamda bir uyum sağlamaya çalışılır.

Bir yorum bırak.

Call Now Button