Cinsel Terapi Kimler Tarafından Yapılır?

Cinsel Terapi Kimler Tarafından Yapılır?

Cinsel hayatın daha nitelikli bir şekilde sürdürülmesinde cinsel terapi hizmetleri etkili bir şekilde hizmet sunar. Burada cinsel terapi hizmetlerinin etkili bir düzeyde sunulması şarttır. Peki, cinsel terapi kimler tarafından yapılır? Cinsel terapi hizmetlerinin profesyonel olarak sunulmasını cinsel terapistler sağlar. Cinsel terapistler alanlarında eğitim almış kimselerdir. Dolayısıyla cinsel terapinin nasıl yapıldığını en iyi bilenlerdir. Elbette ki iyi bir cinsel terapistin birtakım özellikler de sahip olması gerekir.

Cinsel Terapi Kimler Tarafından Yapılır?

İyi Bir Cinsel Terapistin Özellikleri

Elbette ki iyi bir cinsel terapist pek çok özelliği içeriğinde barındırmalıdır. İşte iyi bir cinsel terapistte bulunması gereken özellikler:

  • İyi bir cinsel terapist açık görüşlü birisi olmalıdır
  • Cinsel yaşama olumlu yönde bakan ve tarafsız olmalıdır
  • Meslek grubunun temel etik kurallarına uygun davranmalıdır
  • Danışanla etkili bir iletişim kurarak, güvenli bir ortam oluşturmalıdır
  • Farklılıklara saygı göstererek, hoşgörülü bir etkileşin süreci içerisinde yer almalıdır
  • Danışana açıklayıcı bir üslupla yaklaşmalı ve her zaman danışan yararını korumalıdır
  • Öykü alma ve gereken araştırmaları yapma konusunda kabiliyetli bir terapist olmalıdır
  • Takı konulmasından sonra uygulanacak olan tedaviyi doğru ve isabetli bir şekilde uygulamalıdır
  • Her aşamada danışanın fikrini almalı ve danışının duygu ve düşüncelerine her zaman önem vermelidir

Görüldüğü üzere iyi bir cinsel terapistin sahip olduğu çok sayıda farklı özellik bulunmalıdır. Bundan dolayı cinsel terapistin tam donanımlı olması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Yine iyi bir cinsel terapist, cinsellik noktasında sürekli gelişimci bir bakış açısına da sahip olmalıdır. Böylece değişen ve gelişen bilgiler ışığında cinsel terapi hizmetlerini çok daha başarılı bir düzeyde uygulayabilmektedir.

Cinsel Terapiyle Hangi Sorunlar Tedavi Edilir?

Cinsel terapi kimler tarafından yapılır? Cinsel terapiyle hangi sorunlar tedavi edilir? Bu tarz soruların yanıtları hem merak edilmektedir. Cinsel sorunlar söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı problem çıkmaktadır. Şayet bireyde fiziksel bir problem yoksa cinsel sorunun cinsel terapiyle etkili bir düzeyde tedavi edilmesi de mümkün olur. Bu kapsamda cinsel terapiyle erken boşalma, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki gibi sorunların etkili bir düzeyde tedavi edilmesi de mümkün olmaktadır.

Bir yorum bırak.

Call Now Button