Cinsel Terapi Egzersizleri Nelerdir?

Cinsel Terapi Egzersizleri Nelerdir?

Günümüz koşullarında cinsel terapi egzersizleri söz konusu olduğunda karşımıza birden fazla seçenek çıkar. Bu noktada cinsel terapilerin etkili bir düzeyde sonuçları ortaya koyması için bu tür egzersizleri düzenli olarak yapmak da gerekmektedir. Cinsel terapi egzersizlerinin düzenli aralıkla yapılması sayesinde kaliteli bir cinsel hayatın yaşanılması da mümkün olmaktadır.

Cinsel terapilere dair egzersizler söz konusu olduğunda karşımıza çıkan ilk egzersiz, Kegel egzersizidir. Cinsel hayatın güçlendirilmesi noktasında Kegel egzersizlerinin etkili olduğu bilinmektedir. Tam olarak vajinal kasların çalıştırılmasına yönelik olarak yapılan bu tür egzersizler, cinsel hayatın kalitesini de olumlu yönde etkilenmektedir. Elbette ki Kegel egzersizinin düzenli olarak yapılması beraberinde önemli kazanımları da getirdiğini ifade etmek mümkün olmaktadır.

Kegel Egzersizleri ve Kaliteli Cinsel Yaşam

Kaliteli bir cinsel yaşam için etkili bir düzeyde cinsel terapi egzersizleri yapmak, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Kegel egzersizler de etkili cinsel egzersizleri arasında yer aldıkları bilinmektedir. Kegel egzersizleri doğrudan vajinal kasların çalışmasıyla ilgili olduğunu ifade edebiliriz. Kegel egzersizleri pelvik olarak isimlendirile bölgenin çalıştırılmasına dayalı bir tekniktir.

Cinsel Terapi Egzersizleri Nelerdir?

Kegel egzersizlerine başlamadan önce birtakım adımların yakından takip edilmesi şarttır. Egzersiz öncesinde idrar için tuvalete gitmek gerekmektedir. Tuvalete gittikten sonra oturulup, sonrasında birkaç damla idrar yaptıktan sonra idrarın tekrar tutulması sağlanmalıdır. Böylece vajina kaslarının etkili bir düzeyde çalıştırılması da mümkün olmaktadır. Bu tür egzersizler pelvik kaslarının etkili bir düzeyde çalıştırılmasını hedeflemektedir.

Kegel Cinsel Terapi Egzersizleri

Kegel terapi egzersizleri her zaman tavsiye edilen egzersizler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kegel egzersizlerinin etkili bir düzeyde yapılması nitelikli bir cinsel hayatı da mümkün kılar. Kegel egzersizi yapmadan önce dizlerinizi hafif açık tutmanız önerilmektedir. Bu aşamadan sonra sanki gazınızı tutuyormuş gibi kendinizi sıkmanız gerekmektedir.

Kendinizi tam olarak sıktığınızda bu bölgedeki kasların hareketlerini hissetmelisiniz. Bununla birlikte kalça ile bacak kaslarınızın da harekete geçirmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra Kegel egzersizlerinde yer alan hareketleri düzenli bir şekilde yapmalısınız. Bu sayede tam anlamıyla etkili bir düzeyde cinsel terapi egzersizleri hareketlerini yapabilmeniz de mümkün hale gelmektedir.

Bir yorum bırak.

Call Now Button